Zpřísněné cestování do Španělska

do Španělska bude pro Čechy cestování obtížnější. Česko ho vyřadí (s výjimkou Kanárských ostrovů) od 24. srpna ze seznamu bezpečných zemí. Lidé tak při návratu ze země po tomto datu budou muset předložit negativní test na covid-19, nebo jít do karantény.

Turisté se budou muset bezprostředně po návratu telefonicky ohlásit na krajské hygienické stanici příslušné k místu jejich bydliště. Následně podstoupí test, který si sami zaplatí. O jeho výsledku musí hygieniky informovat do 72 hodin od vstupu na české území.

„Do té doby jsou tyto osoby povinné nosit ochranné prostředky dýchacích cest. Omezený je také jejich volný pohyb,“ uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Například veřejnou dopravu nebo taxislužbu mohou ale využít bez omezení.

Ze zemí Evropské unie zůstává mezi rizikovými státy také Rumunsko, kde při návratu platí stejné podmínky jako při cestě ze Španělska. U ostatních zemí pro turisty žádná omezení neplatí.

(Zdroj:https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3161562-recko-zrusilo-pro-cechy-povinnost-predkladat-test-na-covid-19-pri-priletu)