Valencie na Vánoce povolí vstup do regionu jen místním obyvatelům

Španělský autonomní region Valencie zpřísnil protikoronavirová opatření pro vánoční svátky – rodiny a blízcí se budou moci navštívit jen v případě, že mají v regionu bydliště, a v maximálním počtu šesti lidí. Omezení počtu neplatí pro domácnost, kde žije více osob. Jde o první španělský region, který zrušil na svátky plánované zmírnění uzávěry. Ta ve Valencii i některých dalších španělských regionech platí už několik týdnů a začátkem prosince se regiony s vládou dohodly na výjimkách pro Vánoce. Informoval o tom v noci na dnešek deník El País.

Předseda regionální valencijské vlády Ximo Puig ve čtvrtek oznámil, že až do 15. ledna nebude moci do tohoto regionu nikdo, kdo tam nemá bydliště. Výjimkou jsou ale cesty za prací či z jiných nutných důvodů, například zdravotních. I o vánočních svátcích zůstane ve Valencii v platnosti noční zákaz vycházení, jen na Štědrý den a na silvestra se jeho začátek posune na půlnoc.

(Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/covid-19-je-trikrat-castejsi-pricina-umrti-nez-chripka-tvrdi-studie-134320?timeline--postsTimeline=1