Už jen podepsat. Evropská komise se dohodla na koupi slibné vakcíny

Evropská komise se dohodla na dodávkách mnohoslibné vakcíny proti koronaviru od firem BioNTech a Pfizer. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na zdroje z komise. Smlouva má být uzavřena ve středu. Podle deníku Bild si má EU smluvně zajistit 200 milionů dávek s možností rozšíření o dalších 100 milionů.

Švédsko chce s očkováním začít v lednu

„Švédské obce a regiony by měly být připraveny zahájit očkování začátkem ledna,“ uvedl pro švédský server Svenska Dagbladet národní koordinátor pro očkování Richard Bergström. Přednost budou mít senioři, zdravotníci a pracovníci v sociálních službách.

Španělská vláda se bude snažit přesvědčit obyvatele o prospěšnosti očkování

Španělsko bude usilovat o získání 20 milionů dávek vakcíny, což by stačilo na proočkování 10 milionů lidí, uvedl ministr zdravotnictví Salvador Illa v televizi TVE a dodal, že očkování bude zdarma. Španělská centrální a regionální vlády následně rozhodnou o tom, kdo bude mít v očkování prioritu na základě „lékařských kritérií“, uvedl ministr pro vědu Pedro Duque.

Illa uvedl, že španělská vláda se bude snažit přesvědčit podstatnou část populace o prospěšnosti očkování, průzkumy veřejného mínění totiž naznačují, že mnoho Španělů je ohledně vakcíny proti covidu-19 opatrných a nedůvěřivých. „Řekneme pravdu, a to, že vakcína zachraňuje životy,“ cituje Illu agentura Reuters.

(Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/trump-kritizuje-pfizer-zpravu-o-vakcine-pry-schvalne-zverejnil-az-po-volbach-128870?timeline--pageItem=129037