Thajsko plánuje zrušit povinnou karanténu. Až od října a jen pro někoho

Thajsko chce před další hlavní sezonou zrušit karanténu. Předčasná radost však není na místě, povinná totiž nebude pouze pro turisty z málo rizikových zemí. Populární jihoasijská destinace nicméně od dubna zkracuje dobu izolace ze čtrnácti dní na deset, pro očkované turisty pak na sedm.

Země, pro kterou jsou příjmy z turismu klíčové, se chce postupně oklepat z pandemie. Činí tak však velmi opatrně. Podle serveru Independent nebude od prvního října, tedy za více než půl roku, platit žádný lockdown a karanténa nebude v některých částech státu vůbec vyžadována. Tedy minimálně po turistech z málo rizikových zemí, kteří by mohli pomoci vydláždit cestu k rozjezdu zimních dovolených.

Thajsko už nyní funguje z turistického hlediska v omezeném režimu. Po všech návštěvnících se vyžaduje dvoutýdenní karanténa, doba se má od dubna zkrátit na deset dní. Turisté, kteří jsou už nějakou dobu plně naočkovaní a doloží negativní PCR test, půjdou rovněž do izolace, nicméně jen na týden, uvedla thajská administrativa pro kontrolu covidu-19.

V zemi se rovněž diskutuje o tom, zda hranice pro naočkované turisty neotevřít už v létě, respektive od prvního července. Pohyb by byl však stále značně omezen. Thajské ministerstvo cestovního ruchu uvedlo, že by otevřelo pět regionů, mezi kterými by kromě ostrova Phuket byla například i města Bangkok nebo Čiang Mai.

V mezičase od dubna do konce září chce Thajsko spustit masivní vakcinační kampaň. Do konce roku by země ráda naočkovala 31 milionů obyvatel, což je necelá polovina populace.

(Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/thajsko-planuje-zrusit-povinnou-karantenu-az-od-rijna-a-jen-pro-nekoho-40354943