Koronavirus a cestování: Španělsko ode dneška upravuje podmínky pro vstup do země

S platností od 10. 12. 2020 rozhodla španělská centrální vláda o úpravě nařízení ze dne 23. 11. 2020, jež se týká cestování do Španělska.

Kromě testu PCR provedeného v zemi původu bude Španělsko uznávat též rychlé testy TMA (Transcription-mediated amplification), ne starší než 72 hodin před datem a hodinou příletu do Španělska.

Doklad o negativním testu může být vystaven v španělštině, angličtině a též ve francouzštině a němčině. V případě, že není možné vystavit potvrzení v některém z uvedených jazyků, musí být originál přeložen oficiálním soudním tlumočníkem.

* Kromě toho Španělsko upravuje podmínky pro vstup nezletilých osob mladších 6 let, které od 10. 12. 2020 nemusejí při vstupu na španělské území dokládat potvrzení o negativním testu.

Nadále zůstává v platnosti povinnost vyplnit formulář https://www.spth.gob.es/, v rozmezí 72 hodin před odletem a podrobit se na příjezdových místech (letiště apod.) měření teploty a vizuální kontrole.

Co se týče Kanárských ostrovů, uvedená změna se vztahuje i na ně, nedošlo k žádnému hraničnímu uzavření, nicméně je třeba sledovat nařízení a restrikce platné na jednotlivých ostrovech, především zpřísnění některých omezení na Tenerife v době do 10. ledna 2021, které se týkající především zavírací doby restaurací (v nočních hodinách 01–06:00 zavřeno) a zákazu sdružování (maximální počet osob 10).

(Zdroj: https://www.ttg.cz/spanelsko-ode-dneska-upravuje-podminky-pro-vstup-do-zeme/