Slovensko potvrdilo britskou mutaci viru, Německo míří k delší karanténě

Německá kancléřka Angela Merkelová bude v úterý jednat s premiéry jednotlivých spolkových zemí o prodloužení stávajících přísných karanténních opatření proti covidu-19, uzávěra by měla trvat nejméně do konce ledna. Mutace koronaviru objevená v Británii se potvrdila i na Slovensku, oznámil to slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí. První vzorky takzvaného anglického kmene, který má podle odborníků vyšší nakažlivost, laboratoře dostaly už mezi svátky.

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes bude jednat s premiéry jednotlivých spolkových zemí o prodloužení stávajících přísných karanténních opatření proti nemoci covid-19, uzávěra by měla trvat nejméně do konce ledna. Prozatím jsou omezení stanovena do 10. ledna, řada premiérů včetně vlivného bavorského ministerského předsedy Markuse Södera ale otevřeně hovoří o nezbytném pokračování.

Německo ke karanténě přistoupilo na počátku listopadu, od 16. prosince pak její podmínky ještě více zpřísnilo, neboť se zemi nedaří šíření infekce zpomalit. Uzavřeny byly obchody, které neprodávají zboží denní potřeby, a také školy a školky. Spolková vláda prezenční výuku dlouhodobě označovala za prioritu, nyní se mnohé země včetně Bavorska či nejvíce postiženého Saska zdráhají pustit žáky do tříd.

(Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/slovensko-potvrdilo-britskou-mutaci-viru-nemecko-miri-k-delsi-karantene-135979