Rakousko má nové ohnisko. V Sankt Wolfgangu v Solné komoře se koronavirem nakazilo 62 lidí

Městečko Sankt Wolfgang u jezera Wolfgangsee v Solné komoře je novým rakouským ohniskem nákazy koronaviru. Z více než tisícovky testů tam byla infekce prokázána u 62 osob, což je bezmála o desítku více než v pondělí. Zasaženo bylo v Sankt Wolfgangu celkem sedmnáct hotelů a restaurací a jeden obchod. V blízkých obcích Sankt Gilgen a Strobl se infekce objevila ve dvou penzionech a na koupališti. 

Mezi pozitivně testovanými je 56 pracovníků v cestovním ruchu, jeden turista z Rakouska a pět mladých lidí z okolí. Hornorakouská ministryně zdravotnictví Christine Haberlanderová řekla, že nyní jde o to situaci v Sankt Wolfgangu stabilizovat. V tomto ohledu jsou podle ní úřady na „dobré cestě“.

„Zdravotníci v oblasti provedli stovky testů a zřídili na místě testovací stanoviště. Úřady také zpětně kontaktují turisty, kteří rakouské město nedávno navštívili, byla zřízena i krizová linka,“ dodává zpravodaj ČT Petr Obrovský.

Podle něho se nákaza projevila poprvé u jedné ze sezonních brigádnic. Riziko nakažení turistů je ale prý mizivé, jelikož personál nosil roušky. Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer uvedl, že úřady dokázaly ohnisko v Sankt Wolfgangu rychle identifikovat a včas učinit preventivní opatření. Jedno z nich například je, že tamní podniky musí zavřít v jedenáct hodin, řekl Obrovský.