Pojištění proti covidu. Kanárské ostrovy turistům uhradí náklady na léčbu

Kanárské ostrovy test ani diagnózu nepožadují, naopak nabízejí hrazení všech nákladů, když se zde nakazíte koronavirem.

Kanárské ostrovy v případě nákazy koronavirem uhradí veškeré výdaje

Pojištění proti covidu, to je teď nejnovější způsob, jak Kanárské ostrovy lákají turisty. Nově mají místní úřady hradit náklady v případě nákazy koronavirem, jako je případná repatriace, léčebné výdaje nebo prodloužení pobytu kvůli nařízené karanténě. Dvoutýdenní karanténa je povinná pro všechny osoby, které se na Kanárských ostrovech nakazí koronavirem. „Turistům nejsou účtovány žádné náklady, vše je automaticky hrazeno,“ řekl deníku The Independent mluvčí španělské turistické kanceláře v Dublinu. Pojištění, které nevyžaduje žádnou registraci, pokryje náklady až do 150 tisíc eur a uhradí případnou karanténu do ceny 100 eur za den po dobu 14 dní.

Dohoda je výsledkem jednání pojišťovny a místního ministerstva cestovního ruchu, průmyslu a obchodu. Týká se pouze osob, které na ostrovech pobývají v ubytování určeném pro turisty, nikoli například lidí bydlících u přátel. Tato pravidla platí od minulého týdne a trvat mají po dobu dvanácti měsíců. Hrazení nákladů se také nevztahuje na osoby, které se nakazily před příletem na ostrovy. „Kanárské ostrovy se tímto krokem snaží poskytnout turistům ještě více jistoty a klidu,“ uvedla Yaiza Castillaová, která v samosprávě ostrovů odpovídá za cestovní ruch.

Do Bruselu se vrací povinné roušky na veřejnosti, výjimku má sport

V Bruselu ode dneška platí povinnost zakrývat si nos a ústa na všech veřejných prostranstvích. Regionální vláda k opatření přistoupila kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem. Povinnost nosit roušku či si jinak zakrývat ústa a nos platí v celém Bruselském regionu, jehož součástí je kromě samotného centrálního Bruselu ještě osmnáct dalších čtvrtí a obcí, například Anderlecht, Ixelles, Schaerbeek či Molenbeek-Saint-Jean, uvádí ČTK.

Už od 11. července musí lidé starší 12 let v Bruselském regionu nosit roušky ve většině uzavřených prostor. Nařízení, které začíná dnes platit, se týká ulic, parků a dalších veřejných prostranství, ale i soukromých prostor přístupných veřejnosti. Lidé roušky nemusí nosit jen při sportu či těžké fyzické práci na veřejnosti, třeba při opravě silnic. Výjimku dostali i lidé se zdravotními obtížemi. Nové opatření se netýká dalších dvou belgických regionů, tedy Vlámska a Valonska, připomněla agentura AFP.

(Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pojisteni-proti-covidu-kanarske-ostrovy-turistum-uhradi-naklady-na-lecbu-115744)