Od pondělí 15. 2. vstoupí v platnost nová cestovatelská mapa.

Od pondělí 15. 2. vstoupí v platnost nová cestovatelská mapa. Nově se do 🟢 zelené kategorie přesune Island, do 🟠 oranžové Dánsko, do 🔴 červené Irsko a Litva a do 🔴⚫ tmavě červené Chorvatsko a Madeira (Portugalsko).
 
🟢 NÍZKÉ RIZIKO: Cestující mohou z těchto zemí do ČR přijet bez jakýchkoliv omezení.
🟠 STŘEDNÍ RIZIKO: Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku.
🔴 VYSOKÉ RIZIKO: Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 24 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději do 5 dnů od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace. Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit roušku všude mimo domov.
🔴⚫ VELMI VYSOKÉ RIZIKO: Cestující z těchto zemí (jak cizinci, tak čeští občané) musí před cestou do ČR vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit PCR test (antigenní nestačí), jehož provedení není na začátku cesty starší než 72 hod. a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, který lze provést nejdříve 5. den od příjezdu. Výsledek je nutné neprodleně předložit elektronicky příslušné hygienické stanici. Do doby předložení druhého negativního testu je nutná samoizolace (v praxi je tedy nařízena pětidenní karanténa). Povinností je také 10 dnů po příjezdu nosit respirátor FFP2 (nebo stejné či vyšší účinnosti) všude mimo domov.
 
Ministerstvo zahraničních věcí České republiky nadále nedoporučuje cestovat, pokud to není nezbytně nutné.
⚠️ POZOR! Každá země má vlastní pravidla pro vstup na své území. Uvedené informace se týkají pouze vstupu na území ČR.
ℹ️ Rozcestník - aktuální informace k cestám do zahraničí ➡ bit.ly/3oJOSa4
ℹ️ Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví ➡ bit.ly/2K6OW4R
 
(Zdroj: FB MZV)