Od 27. dubna je zakázáno cestovat do Indie kvůli nové mutaci koronaviru

Od úterý 27. dubna 2021 je zakázáno cestovat do Indie. Zařadila se mezi země, kde je extrémní riziko šíření nových mutací koronaviru, uvedl ministr zdravotnictví Petr Arenberger. Zpřísňují se i podmínky návratu.

Indie se tak zařadila k Peru, Kolumbii, Botswaně, Brazílii, Svazijsku, Jihoafrické republice, Keni, Lesothu, Malawi, Mosambiku, Tanzanii, Zambii a Zimbabwe.

Do České republiky se z Indie budou moci vrátit pouze Češi a rezidenti žijící v ČR. Před odletem z Indie musejí absolvovat PCR test, poté do 24 hodin po vstupu na české území jej musejí zopakovat. Třetí PCR test budou muset lidé absolvovat mezi 10. a 14. dnem od příletu. Během celé této doby musejí být v karanténě.

Podle sobotních informací byli dva lidé s podezřením na takzvanou indickou mutaci koronaviru v izolaci, další rizikové kontakty v karanténě. Podle mluvčí krajské hygienické stanice v Hradci Králové Veroniky Krejčí byl případ s podezřením na indickou mutaci nahlášen v pátek 16. dubna. Ministr Arenberger řekl, že indickou mutaci přivezla zřejmě studentka z Indie.

Zdroj: https://www.ttg.cz/od-27-dubna-je-zakazano-cestovat-do-indie-kvuli-nove-mutaci-koronaviru/