Německo vyslalo pomoc těžce zasaženému Portugalsku

Německo ve středu vyslalo pomoc Portugalsku, jehož nemocnice jsou přeplněné kvůli epidemii covidu-19. Součástí pomoci je tým 26 lékařů a zdravotníků německé armády, napsala agentura Reuters. Ti v zemi zůstanou alespoň tři týdny. Portugalsko nyní zaznamenává nejvyšší denní přírůstky nákazy koronavirem na milion obyvatel v Evropě.

„Vyslání pomoci je nezbytné, protože v Portugalsku nyní panuje velice obtížná situace,“ uvedl náčelník německých armádních zdravotníků Ulrich Baumgärtner. Podle něj je personál v portugalských nemocnicích na pokraji svých sil. Německo do země vysílá také 50 ventilátorů a 150 lůžek. Podle agentury Reuters se portugalské nemocnice nacházejí blízko kolapsu a sanitky někdy musí čekat na příjem pacientů v nemocnicích i několik hodin. Ve srovnání s víkendem, kdy země uvedla, že má pro pacienty s nemocí covid-19 pouze sedm lůžek na jednotkách intenzivní péče, se obsazenost mírně snížila.

(Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/izrael-zvazuje-prodlouzeni-lockdownu-do-portugalska-miri-nemecka-pomoc-140555