Nad Mnichovem se stále létá. Zaletět si můžete i do Doha

I přestože letiště Franze Josefa Strauße v Mnichově od konce dubna uzavřelo terminál 1, dál provozuje lety z terminálu 2. Letový řád však výrazně prořídl. Cestující mohou využít lety v rámci Německa a to s Lufthansou 2x týdně do Berlína, Hamburku a Düsseldorfu a 3x týdně do Frankfurtu, s Eurowings 1x týdně do Kolína nad Rýnem/Bonnue Létá se ale i mimo Německo. Pravidelně jednou týdně se létá do 

Amsterdamu s KLM, Qatar Airways  4x týdně do Doha,  Finnair 2x týdně do Helsinek, , Belavia 2x týdně do Minsku, Air France 2x týdně do Paříže a Alitalia 5x týdně do Říma. Na letišti je nutné při check-inu, bezpečnostní kontrole a nastupování do letadla dodržovat předepsané rozestupy. K tomu účelu pomáhají i pozměněné postupy, značení na podlaze, naváděcí zábradlí a hlášení. 

Od 29. dubna 2020 je kvůli výraznému omezení letů uzavřen terminál 1 a veškeré odlety a přílety jsou odbavovány přes terminál 2. Check-in leteckých společností, které mají běžně přepážku v prostorech terminálu 1, probíhá v zóně Z mnichovského letištního centra. Odbavení zavazadel pro všechny lety probíhá v terminálu 2. Cestující, kteří na letiště přijeli autem, mohou parkovat v parkovacích domech P20 a P26. Zavřená je i řada obchodů, restaurací a salonků.

Zdroj: ttg.cz