Na slovinsko-rakouské hranici se kvůli vládním opatřením čekalo na odbavení i deset hodin

Na slovinsko-rakouské hranici se v noci na neděli čekalo při vjezdu do Rakouska na odbavení až deset hodin. S odkazem na policii o tom informovala agentura APA. Průtahy způsobilo nové nařízení vídeňské vlády přijaté jako prevence proti šíření koronaviru, podle něhož úřady musí zaznamenat osobní údaje všech přijíždějících, včetně těch, kteří Rakouskem pouze projíždějí.

Lidem ve vzniklé obří koloně docházela voda a neměli kam jít na toaletu, poznamenala APA. 

I deset hodin se čekalo před vjezdem do tunelu Karavanky na dálnici A11. Na hraničním přechodu Loibl/Ljubelj na silnici B91 ze slovinské Lublaně do Klagenfurtu se před tunelem v noci čekalo až sedm hodin.

V sobotu a v noci na neděli potřebovali projet Rakouskem především němečtí a nizozemští turisté, kteří se vraceli z dovolené. Rakouská policie přijímala jejich stížnosti celou noc, píše APA. Ráno se podle ní situace u tunelu Karavanky zlepšila, ale na přechodu Loibl/Ljubelj se stále čekalo několik hodin.

 

(Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/na-slovinsko-rakouske-hranici-se-kvuli-vladnim-opatrenim-cekalo-na-odbaveni-i-deset-hodin.A200823_102326_ln_zahranici_ele)