Na Slovensko do 48 hodin bez testu

Od středy 27. května bude možné cestovat mezi Českou a Slovenskou republikou, pokud se lidé vrátí zpět do 48 hodin. „Bude to možné bez testů a bez karantény. Kontrolovat by to měli slovenští policisté,“ napsal premiér Andrej Babiš na Twitteru.

Bratislava minulý týden umožnila obyvatelům země pod Tatrami vycestovat na 24 hodin do osmi evropských států, včetně Česka, Rakouska a Maďarska, aniž by po návratu na Slovensko museli nastoupit do karantény nebo předkládat potvrzení o negativním výsledku testu na koronavirus.

Maťovič už dříve uvedl, že se od středy uvedená doba prodlouží na 48 hodin a na stejnou dobu by Bratislava mohla umožnit vstup obyvatelům Česka, Rakouska, Maďarska, Polska, Chorvatska, Německa, Slovinska a Švýcarska na Slovensko bez potvrzení o testu.

Dodržování nařízení na slovenských hraničních přechodech ověřují policisté. Zájemci o vycestování musí vyplnit formulář, do kterého hlídka zapíše čas překročení hranic a který se zkontroluje při návratu osoby.

(Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/od-utery-se-otevrou-vsechny-prechody-s-nemeckem-a-rakouskem-stale-bude-pri-navratu-potreba-test.A200525_171356_ln_domov_ele)