Konečně hotovo! Nové berlínské letiště se otevírá.

Od 31. října 2020 zahajuje provoz letiště Berlin-Brandenburg nesoucí název „Willy Brandt“. Nahradí tak letiště Tegel (TXL) a Schönefeld (SXF). Letiště SXF bude integrováno do letiště BER jako Terminál 5 a lze se k němu dostat pomocí S-Bahn za pouhých 8 minut.

Veškerý letový provoz regionu německého hlavního města tak bude soustředěn na jednom místě. Se třemi terminály a dvěma vzletovými a přistávacími dráhami nabídne počáteční kapacitu až 27 milionů cestujících ročně. Letový provoz se v několika krocích postupně přesune z Tegel na BER, tak, aby bylo možné k 8. listopadu 2020 letiště „Otto Lilienthal“ zavřít.

Z letiště přímo do Berlína nebo Braniborska

Letiště hlavního německého města BER je dobře napojeno na silniční a železniční síť. Do centra Berlína je zajištěno přímé vlakové spojení několikrát za hodinu. Všechny vlaky vyjíždí z nádraží umístěného přímo pod letištěm. Nový Airport-Express „FEX“ zvládne cestu na berlínské hlavní nádraží za pouhých 35 minut.

K řadě turistických cílů v Braniborsku se dostanete bez přestupů. Kromě regionálního vlaku do Postupimi (RB22), který jezdí každou hodinu, můžete vyrazit např. na cestu korunami stromů v Beelitz-Heilstätten, využít okruhy pro cyklisty a in-line bruslaře ve Fläming Skate nebo poznat město Bad Belzig. Tyto cíle jsou přímo napojeny na linku RE7. K nejbližší společnosti pronajímající hausbóty se dostanete autobusovou linkou 734 za půl hodiny do Zeuthenu.

Sanssouci leží před Braniborskou bránou – Berlín je součástí cesty

V dobách, kdy je třeba dodržovat bezpečné rozestupy, má Braniborsko mnoho nabídek pro pocit bezpečné dovolené: voda a spousta prostoru i přírody pro pěší turistiku nebo cykloturistiku. Třetinu země tvoří chráněné přírodní krajiny. Kombinace pobytu v přírodě nebo návštěvy kulturních památek Braniborska s výletem do Berlína bezesporu obohatí Vaši dovolenou. A tak může být např. hraní golfu v Braniborsku spojeno s nákupy na bulváru Ku’damm, plavba na voru v Postupimi nebo jízda na kole po cyklostezce Mauerweg či návštěva Tropical Islands s výletem k Braniborské bráně.

Ranní bruslení v Braniborsku a odpolední relax v berlínské čtvrti Pankow

Na jihu Braniborska, v Lužické jezerní krajině, vzniká největší umělá jezerní krajina v Evropě. Kolem každého jezera vedou zpevněné cyklostezky, které jsou obzvláště oblíbené u bruslařů. Fanoušky kultury jistě potěší, že se letos slaví mj. 75. výročí Postupimské konference. Speciální výstava, která potrvá do října 2021, připomíná vrcholné setkání tří vítězných mocností druhé světové války na zámku Cecilienhof.

Další informace naleznete na www.brandenburg-tourism.com/airport

(Zdroj: https://www.ttg.cz/konecne-hotovo-nove-berlinske-letiste-se-otevira/