Katalánsko ruší omezení pro restaurace a bary

 uvolňování protipandemických opatření pokračuje i Katalánsko. Čtvrtkem počínaje už v regionu neplatí žádná omezení pro restaurace či bary. „Jediným limitem, který teď zůstává v Katalánsku zachován, je bezpečnostní distanc 1,5 metru, který nařizuje vládní dekret a který platí po celém Španělsku,“ dodala z Barcelony redaktorka ČT Tereza Kručinská.

Na každou osobu v restauracích či barech – a v případě venkovních akcí i mimo něj – musí připadat 2,5 metru čtverečních prostoru, což má umožnit dodržet bezpečnostní odstupy.

Od zrušení stavu nouze 21. června si každý španělský region – s výjimkou výše zmíněných bezpečnostních odstupů – reguluje preventivní opatření sám. V zemi tak nyní funguje sedmnáct různých režimů.

„Například Baleárské ostrovy vůbec neotevřou prostory, které mají větší kapacitu než tři sta lidí, a v ostatních vnitřních prostorech bude kapacita omezena na 75 procent,“ přiblížila Kručinská.

Kanárské ostrovy, které mají lepší epidemiologickou situaci, nemají v restauracích či barech regulaci žádnou, ale hlídají si kapacitu pláží. „Budou chtít, aby na plážích na každého člověka připadaly čtyři metry čtvereční,“ doplnila redaktorka ČT.

(Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3127025-nejdelsi-uzavreni-od-konce-druhe-svetove-valky-eiffelova-vez-se-po-trech-mesicich#articlewithopenedgallery)