Evropa pokračuje v rozvolňování, Lisabon naopak část omezení obnoví

Evropské státy pokračují v návratu k běžnému životu po koronavirové epidemii a uvolňují další opatření. Očekává se, že další rozvrh uvolňování oznámí britský premiér Boris Johnson, další vlna čeká i Moskvu. Naopak portugalská metropole Lisabon kvůli zvýšenému přívalu infekcí část omezení obnoví.

Vystoupení britského ministerského předsedy napjatě vyčkává odvětví služeb. Johnson má oznámit, zda se britské restaurace, hospody a bary budou moci otevřít už 4. července. Podle britských médií také může snížit nutnost dodržování dvoumetrových rozestupů mezi lidmi na jednometrové.

Obyvatelé Moskvy sice nadále musí bezpečné rozestupy dodržovat a chránit se rouškami a rukavicemi, po třech měsících se ovšem mimo jiné znovu otevřou mateřské školy, restaurace, fitnessová centra a sportoviště, včetně bazénů. Metropole patří ke koronavirem nejvíce zasažené oblasti v Rusku.

Epidemie těžce dopadla i na Lisabon, který eviduje drtivou většinu nových portugalských infekcí. Portugalská vláda proto v regionu hlavního města omezila otevírací doby kaváren a obchodů, které budou ode dneška muset zavírat v osm večer, a zakázala setkání více než deseti lidí.

(Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropa-korona-opatreni-rozvolneni.A200623_062531_zahranicni_bur)