Dominikánská republika je mezi čtyřmi státy, které proočkují veškerou populaci během roku 2021

Podle deníku The New York Times je Dominikánská republika na seznamu zemí na americkém kontinentu, které v tomto roce proočkují celou svou populaci.

V závěsu za Chile a USA se Dominikánská republika umístila společně s Uruguayí na třetím místě. Jedná se o významný ukazatel zodpovědnosti a efektivity, s jakou vláda Dominikánské republiky převzala prezidentský mandát. Její národní program “Vacúnate RD” (Očkuj se Dom. rep.) nejen kontroluje, ale také efektivně zmírňuje nakažlivou a smrtící pandemii covid-19, která od počátku roku 2020 sužuje svět.

V Dominikánské republice je více než 730 000 lidí, kteří byli naočkováni první dávkou vakcíny a nyní jsou v procesu úplné imunizace druhou dávkou vakcín Coronavac od čínské laboratoře Sinovac a Covishield vyráběné Indickým sérovým institutem vzorec AstraZeneca. Během března země obdržela 1,5 milionu dávek antivirotika, z nichž většina je použita od 24. března pro aplikaci druhých dávek. Proces se mezitím nezastaví, protože probíhá očkování pedagogického personálu plánované ministerstvem školství i nezávislého zdravotnického personálu.

(Zdroj: https://cestujbezpecne.cz/administrator/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit