Dobrá zpráva: za obchodem lze do Chorvatska už cestovat volně!

Do Chorvatska mohou nyní občané České republiky cestovat z pracovních a z bezodkladných osobních důvodů. Na tento vstup vstup do země se nevztahuje následná karanténa a není třeba ani mít na chorvatských hranicích negativní test na Covid-19. Zástupci cestovních kanceláří tedy mohou volně jezdit do Chorvatska vést obchodní jednání. 

„V současnosti je nejdůležitější, abychom umožnili vstup do Chorvatska těm, kdo k tomu mají obchodní důvody. Jde nám samozřejmě o ekonomiku. Chorvatští občasné mohou do země vstoupit běžně, zahraniční občané mohou přijet, pokud mají hospodářské nebo jiné oprávněné důvody,“ uvedl chorvatský ministr vnitra Davor Božinović.

Je pochopitelně třeba dodržovat platné instrukce: například neúčastnit se hromadných akcí, denně si měřit teplotu, venku nosit roušku, apod. Kompletní instrukce pro cizince v anglickém jazyce najdete ZDE.

Ode dneška jsou v Chorvatsku otevřené všechny restaurace a hostince, a to ve venkovních prostorech v plné kapacitě a s povinnou vzdáleností stolů 1,5 metru a pravidelnou dezinfekcí uvnitř. Provoz obnovily i hotely. 

„Jsme připraveni,“ uvádí Dubravko Miholić, ředitel českého zastoupení Chorvatského turistického sdružení, a dodává: „Pro pracovní cesty jsme hranice cizincům otevřeli i proto, aby k nám ode dneška mohli přijíždět zástupci českých a dalších cestovních kanceláří, a mohli se tak připravit na turistickou sezonu.“

Chorvatské ministerstvo v sobotu uvedlo, že mohou také přijet turisté, kteří mají rezervovaný pobyt nebo poukaz na pobyt. Do Chorvatska mohou přijet také zahraniční majitelé zdejších apartmánů či lodí.Je důležité si však uvědomit, že hranice se zatím neotevírají pro hromadnou turistiku. V úterý budou pokračovat jednání mezi vládami České republiky a Chorvatska o dalších podmínkách příjezdu českých občanů.

 

(zdroj: https://www.ttg.cz/dobra-zprava-za-obchodem-lze-do-chorvatska-uz-cestovat-volne/?fbclid=IwAR1c1u6DOeyw7UdSvgjhPm2lzqo81VVQJUidu17bz-4QLpfN_rnGqyAhV9k)