Do Chorvatska k moři možná už v letošním létě

Podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka Česko stále jedná o možnosti cestovat do Chorvatska a dalších zemí. Řekl to v diskuzním pořadu Partie. Uvedl, že cílem uvolňování by měla být obnova fungování Schengenského prostoru. Epidemiolog Rastislav Maďar se domnívá, že otevírání zavřených hranic v Evropě bude záviset hlavně na jednáních mezi konkrétními zeměmi.


„Cestování s cílem turismu v hlavě máme, ale dnes je priorita hlavně pohyb v souvislosti s ekonomikou,“ řekl ministr Petříček v pořadu Partie Terezie Tománkové na Primě. „Víme, že v třeba v jihovýchodních zemích ten epidemiologický vývoj není vážný a s takovými země jednáme,“ dodal ministr.

Petříček už dříve uvedl, že by Češi v létě na dovolenou do zahraničí mohli, ale jen někam. Minulý týden řekl, že nejdále jsou jednání s Rakouskem a Slovenskem. Zřejmě se bude moct i do Chorvatska, podmínkou však bude pas s potvrzením o bezinfekčnosti. „Co se týče cestování mimo Evropu, v tuto chvíli záleží především na situaci v letecké dopravě,“ uvedl.
 
(Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/partie-debata-cesko-koronavirus-cestovani-do-zahranici-krize-v-cesku.A200510_115941_domaci_blj)