Češi kupují lyžařské zájezdy do Alp koronaviru navzdory

O lyžařské zájezdy do Alp je mezi Čechy zájem. Pro Novinky to uvedli zástupci tří oslovených cestovních kanceláří. Někteří klienti s nákupem vyčkávají kvůli nejisté situaci ohledně koronaviru, v případě stornování pobytu o své peníze ovšem nepřijdou.

Itálie i Rakousko zůstávají pro Čechy zatím otevřené, a tak se zájezdy normálně prodávají. Podle tiskového mluvčího CK Fischer Jana Bezděka zájem dokonce předčil očekávání.

„Momentálně jsme se už dostali nad hranici 10 tisíc klientů, a to se některá nejoblíbenější italská střediska dostala do prodeje s mírným zpožděním až v posledních dnech,“ napsal Bezděk Novinkám.

CK si je vědoma aktuální dynamické situace ohledně koronaviru, v nabídce má proto speciálně vyznačené hotely, u nichž mají klienti garanci, že v případě stornování pobytu i dva dny před odjezdem nepřijdou o své peníze.

„Z reakcí klientů slyšíme, že právě tohle je pro ně pádný argument pro nákup zájezdu,“ dodal Bezděk.

Enormní zájem je o české hory

Stejný model má také CK Exim tours. „O lyžařské zájezdy je aktuálně velký zájem, hlavně o Itálii a Rakousko. Je to i díky speciálním podmínkám s možností bezplatného storna až dva dny před odjezdem a se zárukou vrácení peněz do 14 dnů,“ vysvětlil obchodní ředitel Petr Kostka.

Podle tiskové mluvčí CK Čedok Evy Němečkové oproti loňsku zájem o lyžařské zájezdy mírně klesnul, což je způsobeno nejistotou zákazníků ohledně cestování.

„Někteří klienti vyčkávají a chtějí nakupovat zahraniční lyžařské pobyty až později. Žádné obavy však mít nemusejí. Ve spolupráci s partnerskými pojišťovnami jim nabízíme takové podmínky, že v případě omezení v důsledku covidu-19 nebudou mít žádné náklady ani před odjezdem ani během zájezdu,“ uvedla Němečková. 

Podle Bezděka je největší zájem o ubytování přímo na sjezdovce či v její těsné blízkosti. „Znovu se potvrzuje, že u lyžařských zájezdů, na rozdíl od dovolené u moře, téměř neexistuje last minute. Naprostá většina zájezdů se prodá během podzimních měsíců,“ tvrdí Bezděk a dodává, že by tomu mělo tak být i letos, byť s mírným zpožděním.

Pokud zahraniční hory lehce zaostávají, ty české zájem kompenzují. Podle Němečkové je poptávka po lyžařských zájezdech a zimních pobytech v tuzemsku enormní. „Již nyní máme trojnásobný nárůst prodaných zájezdů a denně evidujeme velké množství nových objednávek,“ doplnila.

(Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/cesi-kupuji-lyzarske-zajezdy-do-alp-koronaviru-navzdory-40336731)