EgyptAir bude od 23. května létat z Prahy do Hurghady

Letecká společnost EgyptAir spustí od 23. května 2021 novou linku z Prahy do Hurghady. Přímé lety bude nabízet až dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli.

Řecko otevřelo pro veřejnost pláže

V Řecku se pro veřejnost otevřely pláže, kde jsou k dispozici i služby. Vláda jejich provoz povolila díky zlepšení epidemické situace a kvůli blížící se letní turistické sezoně.

Smartwings zařadí do své sítě Londýn-Heathrow

Letecká společnost Smartwings zařadila do své nabídky novou destinaci – Londýn. Od 3. června Smartwings zahájí pravidelné lety na největší londýnské letiště Heathrow. Linka Praha – Londýn bude provozována čtyřikrát týdně: ve čtvrtek, pátek, neděli a pondělí. Letenky do Londýna jsou již v prodeji a klienti si je mohou zakoupit na webových stránkách Smartwings a Českých aerolinií a u prodejců letenek.

Croatia Airlines: přímé lety z Prahy do Splitu již v červnu

Společnost Croatia Airlines, chorvatský vlajkový dopravce a člen Star Alliance, zavádí v letošním letním letovém řádu přímé mezinárodní lety mezi Prahou a Splitem jednou týdně.

Švýcarsko se od 6. 5. 2021 otevírá pro cesty českých turistů bez restrikcí

Česká republika není nadále na seznamu rizikových zemí, a odpadá tedy povinnost karantény i vstupního testu (výjimkou je letecká doprava, kdy je potřeba test).

Itálie opětovně přivítá turisty od poloviny května

Zahraniční návštěvníci budou moci do Itálie opětovně zavítat od poloviny května. Oznámil to premiér Mario Draghi a doplnil, že země zavede vlastní očkovací zelený pas ještě předtím, než vznikne jednotný pod záštitou Evropské unie. Zatím však nejsou známé další podmínky pro vstup.

„Během čekání na Evropský certifikát představíme vlastní zelený pas, který lidem umožní cestovat mezi regiony, bude fungovat už od poloviny května. Nebudeme tak muset čekat na evropské osvědčení do června,“ cituje agentura Reuters italského premiéra. „Turisté mohou mít naši verzi pasu už v půlce května, takže je na čase, abyste si zamluvili dovolenou v Itálii,“ doplnil Draghi.

Zatím ovšem nejsou známé žádné další konkrétní požadavky. Takzvané zelené pasy mají obvykle umožnit vstup do země plně naočkovaným turistům, řada států ovšem jako alternativu uvádí také negativní testy. Dá se tudíž předpokládat, že pro příjezd do Itálie by měl rovněž postačit pouze test, ať už PCR, či antigenní.

Jednotný evropský očkovací pas, který by měl být představen v polovině června, by usnadňoval pohyb mezi členskými státy EU. Digitální dokument by totiž obsahoval informace o očkování dané osoby, případně o výsledcích testů na přítomnost koronaviru.

Některé země, zejména ty, které jsou na cestovním ruchu závislé, nechtějí na spuštění pasu čekat. Kromě Itálie oznámily otevření hranic pro turisty také Řecko, Španělsko nebo Portugalsko.

(Zdroj: https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/italie-opetovne-privita-turisty-od-poloviny-kvetna-40359259

O víkendu Smartwings zahájily první lety z letišť Brno a Ostrava

Pravidelné linky Smartwings směřovaly o uplynulém víkendu z Brna a Ostravy do egyptských letovisek Hurghada (sobota) a Marsa Alam (neděle). Během května budou linky operovány zatím 1x týdně.

Letiště Praha nabízí během května přímé letecké spojení do 35 destinací

Během května nabídne pražské letiště přímé letecké spojení do přibližně 35 destinací včetně charterových letů.